Voordracht Dhr. Bruno Comer | 25/11/15

De voorzitter en het bestuur hebben het genoegen u en uw partner uit te nodigen voor een voordracht met als titel “Mei 1940 – De onbegrijpelijke nederlaag” door de heer Bruno Comer.
Deze activiteit gaat door op woensdag 25 november 2015 om 19.45 uur in de aula van het Groot Seminarie, Potterierei 72, 8000 Brugge.
Algemeen gaat men ervan uit dat Duitsland in mei ’40 over een verpletterend militair overwicht beschikte en het Duitse leger een veel sterker moreel had. Nochtans is dat niet zo.
In de voordracht wordt uitgelegd dat de verbijsterende overwinning te verklaren is door de strategie en tactiek die de Duitsers hebben toegepast. Meer bepaald gaat het over het geconcentreerd gebruik van tanks in autonome eenheden en over een andere visie op het militair gebruik van het vliegtuig. In het laatste deel van de uiteenzetting komt de vraag aan bod hoe het komt dat we zo’n vertekend beeld hebben van dit gebeuren.

  • Inschrijving voor deelname is niet noodzakelijk, er is immers voldoende plaats in de aula.
  • Parkeermogelijkheid op de koer van het Seminarie (ingang via de 2de poort).
  • Na de voordracht is er mogelijkheid om na te praten in de bar tot ten laatste 22.30 uur.

Wij hopen u en uw partner te mogen ontmoeten op deze zeer interessante voordracht.

André Billiet                                      Jan De Vos
Secretaris                                           Voorzitter

Dit bericht werd geplaatst in voordrachten. Bookmark de permalink .